trešdiena, 2013. gada 21. augusts

Vai mēs varam mainīt savu nākotni?!Kur ved antibiotikas?!

Arvien biežāk un biežāk mēs gan lasām gan arī parliecināmies, ka zāļu lietošana ir atstājusi sekas mūsu veselībā. Un šobrīd, kad mainās pasaule un arī mēs, jo esam daļa no tās, mēs apzināmies, cik daudz mēs paši varam palīdzēt sev. Bet jautājums ir, vai mēs palīdzam sev?
Katrā ziņa daudzi cilvēki domā, nevis kā labāk, bet kā vieglāk šobrīd, nedomājot par sekām. Un vakar mēdijos izlasītais nošokēja arī mani.

Lūk raksts.

Pieaug cilvēku atkarība no antibiotikām 

"Pasaulē pieaugusi atkarība no antibiotikām, kas nozīmē mūsdienu medicīnas galu.Tādas kaites, kā iekaisis kakls vai saskrāpēts ceļgals kādudien var beigties ar nāvi, satraukusies Pasaules Veselības organizācija.

«Uz zemeslodes 85% antibiotiku nonāk lopiem vai zivju audzētavās, bet tikai 15% paliek pāri cilvēkiem un zinātnei. Līdz ar to galvenās rezistences problēmas rodas no tā, ka mēs vistām, lai viena nesaslimtu un miljoni nenomirtu kopā, vislabāk ieberam klāt antibiotikas. Kad mēs kaut kam lielā daudzuma pieberam antibiotikas, nosprāgst tikai tās baktērijas, kas ir vājākas. Visas tās, kas ir reāli stipras, pārdzīvo šo antibiotiku uzbrukumu,» Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētāja Pētera Apiņa teikto citē Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas interneta ziņu portāls.
Pēc Apiņa teiktā, ja antibiotikas kļūst neiedarbīgas, daudz grūtāk vai pat bīstami kļūst veikt
orgānu pārstādīšanu, vēža ķīmisko terapiju un tamlīdzīgi. Turklāt baciļi var izveidot kādu jaunu, neapkarojamu slimību. Vīrusam var būt dažādas mutācijas, jo tie rodas katru dienu dažādos miljonos kombināciju.
Rezistences gēnu parādīšanos un izplatības draudus ikvienam cilvēkam var salīdzināt ar tādiem vispasaules draudiem kā klimata maiņa. Ir pētnieki, kas aizvien lielākā organisma pretestībā antibiotikām vaino tūrisma un migrējošo strādnieku skaita pieaugumu. Piemēram, vairāki rezistences gēni nākuši no Indijas. Globalizāciju un ceļošanu nevar atgriezt pagātnē, bet var censties iedarboties uz antibiotiku rezistences dzinuļiem – tādiem kā slikta dzeramūdens kvalitāte, antibiotiku pārspīlēta lietošana cilvēku ārstēšanā un neierobežota lietošana lauksaimniecībā un lopkopībā, uzsver Apinis.
Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētājs norāda, ka pūliņi savaldīt antibiotiku lietošanu lauksaimniecībā ir sākuma stadijā, bet valstis negrib uzņemties politiskas saistības. «Visas zāles mūsdienās tiek radītas pārsvarā kādas lielas farmācijas kompānijas zinātniskos institūtos. Tie pašlaik vairāk nodarbojas ar tādiem preparātiem, kas sola lielāku peļņu. Tie ir galvenokārt holesterīnu samazinoši preparāti, dzimumpotenci uzlabojoši preparāti un dažādi citi medikamenti, kurus var pārdot katram zemeslodes iedzīvotājam,» bilst Apinis."

Uz kurieni mēs ejam?

Varbūt neesam tālu no tā, ka uz medikamentu paciņas būs uzraksts "Veselībai kaitīgi!", "Dzīvībai bīstami!"
Un runa jau nav tikai par medicību, bet arī par pārtiku, kuru mēs lietojam, par vidi, kurā dzīvojam. Un daudzi no mums, to visu lasa un arī saprot, bet neko nemaina savos ieradumos, jo šobrīd tas uz viņu neatiecās. Un tikai tad, kad organisms jau novest tik tālu, ka vairāk nevar, kad viņš jau dod vairākus signālus, tad mēs sākam, ko meklēt un reizēm jau ir par vēlu. Un tad ceļš uz veselību ir daudz garāks un grūtāks. Jo tad, kad mūsu mīļais organisms dod signālu, ka vairāk nevar viens tikt galā ar visiem procesiem un aicina mūs pieslēgties, tās jau ir sekas. Un tad atkal ir izvēle mūsu rokās - cīnīties ar sekām, jeb tomēr atrast cēloņus.Protams,ka atrast un likvidēt celoņus ir grūtāk, jo tas ir darbs ar sevi, bet tā ir vienīgā alternatīva,lai savestu savu organismu kartībā.
Es šobrīd jau vairāk kā 3 gadus stāstu un mācu cilvēkiem saprast un izprast, kas ir funkcionālā partika un ko tā dod un kā palīdz mūsu organismas gan atrast gan likvidēt cēloņus un pats galvenais kā tā palīdz rūpēties par savu organismu savlaicīgi.
Un savā pieredzē sastopos ar ļoti daudziem un dažādiem gadījumiem, kur cilvēki saprot un ir gatavi sev palīdzēt un ir cilvēki, kas visu laiku meklē attaisnojumus un oponē, un esmu parliecināta par to, ka tieši tiem cilvēkiem ir vislielākās veselības problēmas, bet kā jau mēs zinām, ka vislabākā aizsardzība ir uzbrukums.Tikai šajā gadījumā, kurš no tā iegūst? 
Un vēl pēdējā laikā strādājot ar cilvēkiem esmu novērojusi vēl vienu parādību - veselības stāvoklis cilvēkiem ir ļoti slikts, un nav svarīgi kādā vecumā, bet cilvēki baidās ieskatīties patiesībai acīs un baidās izskatīties vāji, baidās par to runāt.
 Mēs uzliekam maskas, un līdz ar to arī pazūd mūsu atbildības sajūta pret sevi.Mēs ceram,ka notiks brīnumi, bet brīnumus radam mēs paši!
Tāpēc es ļoti gribu,lai ikviens aizdomājs par to, ko sevis un savas veselības labā varam darīt
šeit un tagad un negaidīt brīdi, kad jācīnās jau ar sekām, jo ja mēs nedomāsim par savu veselību šodien, tad ar sekām būs jācīnās agri vai vēlu.
Un rezultās var būt dažāds!
Tāpēc ne tikai lasiet un diskutējiet par veselīgu dzīves veidu, bet arī mainiet savus ieradumus, katru dienu pa mazam solītim, bet katru dienu.
Es jau no 2006. gada nelietoju medikamentus, jo esmu atradusi alternatīvu savai veselības profilāksei un arī tas nenotika vienā dienā, tas prasa laiku! Tāpēc sāciet jau šodien, lai tādi raksti par antibiotikām uz Jums neatiektos!
Par alternatīvu un sabalansēto pārtikas produktu "Baobabalife" vairāks lasiet šeit

Bet ja gribiet uzdodot jautājumus un saņemt atbildēs, tad jau 
16. septembrī aicinu uz "Dzīves elpas" vebināru plkst.19.30,
kur atbildēšu uz Jūsu iesūtītajiem jautājumiem
„ Par veselīgu dzīves veidu un „Baobablife”

Pieslēgties mums var ļoti vienkārši.
Šīs nedēļas unikālā saite ir šī

Spied uz saiti, ieraksti savu vārdu un nospied "OK" un būsi kopā ar mums.