ceturtdiena, 2012. gada 19. janvāris

Kā atpazīt eko un bio kosmētiku?



"Tas,ko mēs liekam uz ādas ir tikpat svarīgi kā tas, ko mēs ieliekam savā šķīvī. Mūsu āda ir ļoti jutīgas orgāns, kas saistīts ar svarīgākajam mūsu organisma dzīvības funkcijām - tai ir vajadzīgs veselīgs uzturs, gan no ārpuses gan no iekšpuses "                                                                                                
 Franču laboratorija”Arkopahma” ir nākusi klajā ar augstvērtīgu BIO-kosmētikas līniju, kas ne tikai uzlabo jūsu pašsajūtu un izskatu, bet arī uzlabo jūsu vispārējo veselības stāvokli.
   
Kosmētika kas sertificēta ar ECOCERT un COSMEBIO sertifikātiem, kuri garantē ka sastāvā ir 95% dabīgo izejvielu un 5% dabā esošo konservantu.
Kosmētikas līnija, kas veidota nanotehnoloģijās.
 
Ikvienam ir zināms,ka āda ir lielākas orgāns, kas nonāk saskarē ar apkārtējo vidi.Āda aizsargā mūs no kaitīgas apkārtējas vides iedarbības.Skatoties uz cilvēku mēs redzam, cik veiksmīgs viņš ir, jo sejas ādas veselīgums, liecina par cilvēka labsajūtu kopumā.

Bet lai saprastu, tās nozīmi, nedaudz paskatīsimies ko par kosmētiku un Bio-kosmētiku doma speciāliste
Dr,med,Kristīne Rozniece – Dermatoloģe Ādas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikā un Diplomātiska servisa medicīnas centrā:
“Pastāv dažādi veidi, kā vērtēt krēmus,un viens no kritērijiem ir dabisko vielu daudzums to sastāvā.                
  Kā krēmus ir iedalījuši  vācu speciālisti:                                                                                                        
  Pirmā ir tā dēvētā PARASTĀ kosmētika, kas nozīme: krēmā drīkst būt gan dabiskās, gan mākslīgi sintezētas vielas. Tātad –arī konservanti, krāsvielas un smaržvielas, ko ikdienā mēs mēdzam saukt par ķīmiju. Bet tas nebūt nenozīmē, ka tie ir no parastā gala. Mēs šobrīd vērtējam krēmus tikai pēc dabiskuma, Jo arī “Knebo” jaunais krēms,kas tiešam ir loti efektīgs un maksā vairākus simtus, no dabiskuma  pieskaitāms pie parastajiem.                                                                                                                        
Otrā klase, soli augstāk ir GANDRĪZ DABISKĀ kosmētika. Šajā kategorijā dabas produktiem(tiešām dabas, nevis sintezētajiem – jo arī it kā dabīgās eļļas mēdz sintezēt) krēma sastāvā jābūt 75 -95%. Pārējais drīkst būt arī sintētika.                                                                                                          
  Abas nākamas klase sauc par DABISKO kosmētiku, un to devīze ir: šie krēmi nav toksiski ne lietotajam, ne apartākajai videi.Visu dabiskos krēmus dala ekokosmētikā un biokosmētikā jeb organic. Kāda ir atšķirība?                                                                                                              EKOKOSMĒTIKĀ drīkst izmantot tikai augu valsts izcelsmes vielas, un krēma saturā tām jābūt vismaz 95%, turklāt to sagatavošanas procesā  neizmanto nekādu ķīmiju. Atlikušie 5% sastāvdaļu nekādā ziņā nedrīkst būt sintezēti vai ģenētiski modificēti.                                                           
BIOKOSMĒTIKĀ(ORGANIC) visas sastāvdaļas ir tikai no augiem, un nevienā to apstrādes posmā nav izmantota ķīmija..Turklāt ir vel sarežģītāk: ražotajam jāpierāda, ka izmantotos augus audzējusi konkrēta zemnieku saimniecība, kam ir bioloģiskas saimniecības sertifikāts.Taču ar to vien,ka ir tīras izejvielas, krēmu pagatavot nav iespējams. Jāiegulda zinātnieku darbs un tehnoloģijas, lai labumu kas ir augos, bez kriksīša ķīmijas dabūtu laukā un lai gatavais krēms, uzklāts uz ādas arī dotu efektu.Tā ir zinātne un sarežģītas tehnoloģijas.Ražotāji to parādīs sertifikācijas komisijai, bet pasaulei nestāstīs.Komercnoslēpums!Un var jau saprast – lai iegūtu biokosmētikas sertifikātu, tie ir milzīgi ieguldījumi.
Ja meklēsi tiešam dabisku kosmētiku, tev arī jārēķinās, ka tevi mēģinās noķert uz kāda reklāmas āķa.. Taču tu tiešam vari uzticēties krēmiem, ja tam ir starptautisks dabiskās kosmētikas sertifikāts.Šādi sertifikāti ir vairāki un bāzējās lielajās Rietumeiropas valstīs piemēram,  
 
Francijā –ECOCERT
Anglijā –SOIL
Vācijā – BDIH
Itālijā –ICE
                                                                                                    
  Un tad pircējs var būt drošs: ja izvēlos krēmu uz kura uzdrukāts, piemēram,ECOCERT, skaidrs, ka tajā nebūs parabēnu, naftas produktu vai ģenētiski modificētas augu eļļas, 
Ja sertifikāts ir, tad viss tiešām ir kartība – tas atbilst noteiktajam standartam."
Materiāls sagatavots pēc žurnāla"Ievas Veselība" 6, janvāra Nr.1 izdevuma 

Vairak par ar ECOCERT sertificēto