Profesors Anatolijs Danilāns - "...cilvēki noveco aplama dzīvesveida dēļ."

Es neesmu burve, es tikai mācos :)
Visu - dzīvot, mīlēt sevi, būt laimīgai un saprast ka visa sākums, esi tu pats.

Un, lai cilvēks būtu laimīgs viņam ir jāmācās būt harmonija ar sevi. Un tas ir nemitīgs darbs ar sevi gan veselības, gan attiecību, gan sevis pilnveidošanas, gan biznesa jeb sava darba jomā. Ja visās šajās dzīves sfērās mēs būtu laimīgi, tā būtu augstākā pilotāža:)
Bet man jau šķiet, ka uz to ir jātiecas visu dzīvu, jo cilvēks mainās un aug ceļā uz pilnību.
Bet šodien gribu padalīties savās domās par veselību.
Jau labu laiku sekoju līdzi publikācijām dažādos žurnālos, kur par veselību un attieksmi pret dzīvi runā profesors, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidents Anatolijs Danilāns.
 Laikam jau viņa vieglums un patiesums uzrunā, un lasot intervijas ar viņu, tu dzirdi viņa balsi un intonāciju, kādā viņš to pasniedz un bieži vien es noķeru sevi smaidot, jo tas ir tik patiesi un tai paša laika ar milzīgu cilvēkmīlestību teikts.

A. Danilāns "Parasti mēs lepni sakām: mūsu motors - sirds. Zini.. vēders par šādiem vārdiem var arī apvainoties. Jo tieši viņš, visa gremošanas sistēma, gādā par to, lai mašīna rūktu un kustētos uz priekšu.
Nereti, tiklīdz atrisina problēmas kuņģa un zarnu traktā, paši no sevis izzud arī plaušu, ādas, urīnpūšļa, ginekoloģiskie iekaisumi. Tāpēc es plaušu un citus dakterus mācu, ka viņiem ar slimību ārstēšanu īsti labi neveiksies, ja pacientam kārtīgi nestrādās zarnu trakta imūnā sistēma.
***Vienmēr ir jāmeklē problēmas kodols - ja tev niez deguns un viens tev iejauc ar vāli pa galvu, tu taču pārbaudīsi, vai nav smadzeņu satricinājuma, nevis degunu kasīsi.
Savas kuņģa un zarnu trakta vainas cilvēki parasti izskaidro ar ēdienu. Re, ieēdu biezpienu, un man no tā kļuva sliktāk. Muļķības!
Tā ir kļūme - domāt, ka ēšanas dēļ cilvēki saslimst. Tāpat ir kļūme domāt, ka svētku dienās var uzņemt lieko svaru. Īstenībā svētkos nav iespējams uzdzīt lieku ķermeņa masu. Lieciet galdā visu, ko gribat! Bet pārēsties tiešām nevajag. Un pēc paēšanas jāizskraidās, jāizdancojās, jāizlēkājās. Svētki mani neuztrauc, tajos dabūt kuņģa čūlu nav iespējams.Ar uzturu vispār ļoti grūti sabojāt kuņģi.
Mūsdienu medicīna noskaidrojusi, ka pie kuņģa čūlām vainojamas baktērijas vai nepareizi lietoti medikamenti"

Cik liela nozīme dzīves kvalitātes vienādojumā ir priekam?
A. Danilāns. "Milzīga! Kā darbojas smadzenes? Ja cilvēks smaida un priecājās, vienā smadzeņu puslodē ir uzplaiksnījums, kuru var reģistrēt. Ja ir īgns un nelaimīgs, uzplaiksnī cita smadzeņu vieta. Izrādās, ja atkārtoti dara vienu un to pašu lietu, konkrētā smadzeņu vieta kļūst lielāka. Piemēram, ja ikdienā smaidu un esmu priecīgs, jūtos pārliecināts, ka daļa, kas atbildīga par labu garastāvokli un dzīves kvalitāti, man ir palielināta. Protams, var vairot arī dusmas un vaidēšanu, bet vai vajag? Esmu pārliecinājies arī par to, ka cilvēki noveco aplama dzīvesveida dēļ."
A. Danilāns. "Lai ko cilvēks darītu, viņam jāatceras, ka kustēties ir bauda. 
Cilvēkam, kurš pieradis pie slodzes, nemaz nepatīk, ja kādreiz netiek uz treniņu. Lūk ko vajag panākt! 
Tad arī dzīves kvalitāte uzlabojas. 
Jau 25 gadus katru dienu noeju 12-15 kilometrus.Protams, kad tālu jābrauc, izvēlos mašīnu. 
Neiešu taču 50 km kājām! 
Bet ja jānokļūst Rīgas centrā, es jums noteikti iekabināšu! Kamēr atbrauksiet un meklēsiet, kur novietot automašīnu, jau būšu atnācis. Eju vingrā solī, ne pārāk ātri - lai varu padomāt. No "Bērnu pasaules" līdz Stradiņu slimnīcai aizeju 56 minūtēs pret vēju, 54 - pa vējam. Savukārt no centra līdz "Gaiļezeram" 1stunda un 25 minūtes, bet no "Stradiņiem" līdz "Gaiļezeram" - 2stundas un 25 minūtes. Ļoti patīkami! Ilgu laiku esmu kopā ar vienu prātīgu cilvēku - pats ar sevi. Izdomāju, pārdomāju un izlemju, ko teikšu, ko darīšu."

Domāju, ka uzlabot savas dzīves kvalitāti nekad nav par vēlu.
Viss ir mūsu pašu rokas.

Par vienu no iespējām, ka palīdzēt sev sakārtot un uzlabot veselību un sākt ar cēloņiem nevis sekām varat uzzināt šeit